Zell am See – triatlon

Dne 29.8.2015 jsme se zůčastnili IRONMAN 70.3. v Zell am See – Kaprun v Rakousku. Za Sportclub SkyInvest se zúčastnili: Míra Joza, Zdeněk Váňa a Maruška Váňová, která je i předsedkyní Sportclubu. Tohoto extrémního a náročného závodu se zúčastnilo více, než 2 100 závodníků z celého světa. Na IRONMAN-u 70.3 se plave 1 900 metrů, na kole se jede 90 km a běží se 21,094 km. Tento půl Ironman patří k nejnáročnějším na evropském kontinentu, protože na kole se vyjíždí z výšky 750 m.n.m. až do výšky 1280 m.n.m., tzn. že závodníci museli překonat 530 výškových metrů, jakmile vylezou z vody. Po extrémním výšlapu a prohřátí se sjíždějí závodníci rychlostí cca. 70 km/hod. a zase se dostávají do stavu promrznutí z kterého se dostanou až při běhu. Pro všechny byl tento extrémní závod velice náročný a také ,,bolestivý“. Po maximálním ,,vyšťavení se“, ale u každého po doběhu propukne absolutní euforie a spokojenost. Míra, Zdeněk i Maruška celý závod nejenže absolvovali, ale dosáhli velice kvalitních výsledků. Míra Joza doběhl v čase 5 hod : 03 min : 53 sek. a byl celkově 188 a ve své kategorii 27, Zdeněk Váňa doběhl v čase 5:27:57 hod, celkově byl 580 a ve své kategorii 135, Maruška Váňová doběhla v čase 5:50:30 hod, celkem byla 959 a ve své kategorii byla na vynikajícím 18. místě.